Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > W Austrii na zakupy tylko w masce

2020-04-01 W Austrii na zakupy tylko w masce

W Austrii w życie wchodzi obowiązek noszenia masek w trakcie zakupów.


Maski to kolejny krok Austrii w walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa (grafika poglądowa: Vperemen (CC))

Od dziś Austriacy otrzymują maski przy wejściu do sklepu. Od 6 kwietnia maska w sklepie będzie już bezwzględnie obowiązkiem.

"Naszym celem jest, aby w perspektywie średnioterminowej maski były noszone wszędzie tam, gdzie istnieje kontakt z ludźmi. Jest to dodatkowe uzupełnienie, ponieważ z danych liczbowych bardzo wyraźnie wynika, że należy zrobić wszystko, co możliwe, aby jeszcze bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa." - powiedział Sebastian Kurz, austriacki kanclerz.


Sebastian Kurz (grafika: Wikipedia (CC))

Kanclerz Sebastian Kurz wybrał markety jako kanał dystrybucji masek dla społeczeństwa. Podziękował on im, że biorą udział w narodowej dystrybucji koniecznych masek. W ciągu 1-2 tygodni większość ludzi w Austrii posiadać ma maski.

Podczas zakupów klienci mogą korzystać także z własnych masek, w tym przez siebie uszytych.

Tymczasem polskie władze uważają, że w Polsce nie jest (na razie?) potrzebne noszenie masek przez zwykłych obywateli. Nie przeszkodziło to zaopatrzyć w maski np. posłów.

W Austrii liczba zakażonych przekroczyła poziom 10 tys. osób (dokładnie 10 192 w środę rano). W wyniku choroby dotychczas zmarło 128 osób.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: