Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Ruszają pociagi Eurocity na trasie Berlin-Gdynia

2012-06-06 Ruszają pociagi Eurocity na trasie Berlin-Gdynia

Polskie koleje PKP Intercity i niemieckie Deutsche Bahn (DB) 6 czerwca 2012 roku uruchomiły bezpośrednie połączenie na trasie Berlin - Gdynia.

Nowe połączenie prowadzi z Berlina przez Frankfurt nad Odrą do Poznania i dalej do Trójmiasta - Gdańska, Sopotu i stacji końcowej Gdyni.

"Razem z PKP Intercity kładziemy nowy kamień milowy w ruchu transgranicznym pasażerskim. Już od 2001 z sukcesem utrzymujemy Berlin-Warszawa-Express. Teraz rozszerzamy współpracę." - powiedział Dr. Rüdiger Grube, prezes zarządu Deutsche Bahn (DB).

Bilety kolejowe na nowa trasę kosztują z Bydgoszczy i Gdynii od 29 euro w jedną stronę. Z Poznania zaś od 19 euro. Pasażerowie podróżować mogą w dwóch klasach klimatyzowanych wagonów (1 i 2 klasa). Do dyspozycji jest także wagon gastronomiczny. W pociągu tym kursują także wagony przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Pociąg EuroCity Berlin-Gdynia Express zatrzymuje się na stacjach: Gdynia - Sopot - Gdańsk (Wrzeszcz, Oliwa, Główna) - Tczew - Bydgoszcz - Inowrocław - Gniezno - Poznań - Zbąszynek - Świebodzin - Rzepin - Frakfurt nad Odrą - Berlin. Wyrusza codziennie z Gdyni o 6.06 rano. Podróż do Berlina trwa ok. 6,5 godziny. W drogę powrotną do Gdyni, skład z Berlina odjeżdza o godzinie 15.40, by do stacji końcowej dojechać o godzinie 22.41.

"Obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą ofertą międzynarodową. Zauważamy również, że na trasie do Berlina przybywa podróżnych. Nowy pociąg zapewni wygodne i bezpośrednie połączenie nie tylko mieszkańcom Trójmiasta, ale też rejonu kujawsko-pomorskiego. Nasza oferta jest atrakcyjna również pod kątem cen w porównaniu do innych środków transportu na tej trasie. Dodatkowo, dzięki nowemu połączeniu zyskają niemieccy kibice udający się na EURO 2012 do Polski." - powiedział Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

Nowe połączenie z Gdańska do Berlina jest już siódmym bezpośrednim pociągiem jadącym z Polski do stolicy Niemiec. Dotychczas PKP Intercity uruchamiło codziennie 4 pary pociągów w relacji Warszawa - Berlin, jedną parę nocnego pociągu Warszawa - Amsterdam przez Berlin oraz jedną parę w relacji Hamburg - Kraków przez Wrocław i Berlin.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: