Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Niemieckie pociągi FlixTrain wyjadą na europejskie tory

2019-10-15 Niemieckie pociągi FlixTrain wyjadą na europejskie tory

Pierwszymi europejskimi krajami, na tory których wjadą niemieckie pociągi pasażerskie FlixTrain, będą Szwecja i Francja.

Pociągi dalekobieżne FlixTrain poszerzyć mają dotychczasową, główną ofertę autobusów dalekobieżnych FlixBus. Autokary FlixBus znane są także w Polsce - FlixBus stanowi bowiem następcę PolskiegoBusa.

"Widzimy duży i stale rosnący popyt na połączenia kolejowe w Szwecji. FlixTrain będzie również oferować tu tanią i wygodną alternatywę podróżowania, a jednocześnie w istotny sposób przyczynić się będzie do zrównoważonego zwrotu w dziedzinie mobilności." - powiedział André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility do której należy FlixBus i FlixTrain.

Trasy w Szwecji wystartować mają w 2020 roku:

  • Sztokholm - Malmö
  • Sztokholm - Göteborg


Pociągi FlixTrain od 2017 roku kursują w Niemczech (grafika: FlixTrain)

We Francji pociągi FlixTrain kursować mają w 2021 roku, wraz z liberalizacją francuskiego rynku kolejowego. Mowa jest o 5 trasach:

  • Paryż - Bordeaux
  • Paryż - Bruksela
  • Paryż - Lion
  • Paryż - Nicea
  • Paryż - Tuluza

FlixTrain jeździ już w Niemczech wykorzystując byłe składy po konkurenci Deutsche Bahn (DB). Dla przyszłej ekspansji w Niemczech i Europie przewoźnik planuje zakup nowych składów jak i dalsze remonty używanych wagonów.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: