Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Niemcy przeznaczą 50 mln euro na gry

2018-11-08 Niemcy przeznaczą 50 mln euro na gry

W 2019 roku na rozwój gier rząd Niemiec przeznaczyć chce 50 milionów euro.

Niemieccy politycy zauważyli, że międzynarodowe tytuły gier są rzadko rozwijane w Niemczech. Mimo, że Niemcy to kraj graczy (gra co drugi Niemiec) to jednakże udział niemieckich gier na globalnym rynku jest zbyt mały.

Według raportu rocznego "Jahresreport der deutschen Games-Branche 2018" ogranizacji Game.de w 2017 roku w Niemczech pisaniem i wydawaniem gier zajmowało się 524 firm. Mimo to udział niemieckich gier na własnym niemieckim rynku wynosił w 2017 roku zaledwie 5,4%.


Niemcy mają mały udział w rynku gier wideo nawet we własnym kraju

Mimo to Niemcy zauważyli, że gry komputerowe to potencjalny towar eksportowy, warty wsparcia. Prawie połowa sprzedaży niemieckich gier (46%) generowana jest bowiem poza Niemcami. Dla porównania - tylko 9% niemieckiej muzyki jest sprzedawane poza Niemcami, w przypadu filmów i treści telewizyjnych współczynik ten wynosi zaledwie 4%.

"To historyczny krok dla Niemiec. Po raz pierwszy rozwój gier promowany jest w Niemczech na poziomie państwa."- powiedział Felix Falk, szef Game.de.

Niemcy dołączą do krajów takich jak Wielka Brytania, Francja czy Kanada, które od kilku lat rządowo wspierają rozwój gier wideo.


Kraje powstania najchętniej kupowanych gier w 2017 roku

Niemcy chcą mieć swój udział w stale rosnącym globalnym rynku gier. Według firmy badawczej Newzoo wart jest on ponad 100 mld dolarów rocznie. Na całym świecie gra około 2,2 mld osób.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: