Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Lufthansa zapowiada loty z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu

2011-12-12 Lufthansa zapowiada loty z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu

Lufthansa wraz z nowym, letnim rozkładem lotów, który zacznie obowiązywać 25 marca 2012 roku, uruchomi nowe i bezpośrednie trasy Kraków Balice (KRK) - Dusseldorf (DUS) i Poznań Ławica (POZ) - Dusseldorf (DUS).

Będą to zatem połączenia do swojego trzeciego co do wielkości przesiadkowego portu lotniczego w Niemczech.

Rejsy, odbywające się sześć razy w tygodniu, będą obsługiwane przez nowoczesne samoloty Bombardier CRJ 900 i CRJ 700, oferujące miejsca w klasie biznes i ekonomicznej.

"Cieszymy się, że możemy ogłosić uruchomienie nowych tras na polskim rynku. Dzięki połączeniom z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu, klienci nie tylko zyskają bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych i wypoczynkowych w Niemczech, czyli Nadrenii Północnej-Westfalii, ale będą mogli także korzystać z trzeciego co do wielkości lotniczego portu przesiadkowego Lufthansy, o niezwykle nowoczesnej i efektywnej infrastrukturze. Nowa inwestycja na polskim rynku jasno pokazuje znaczenie Polski, a także naszą mocną pozycję w rejonie Wielkopolski i Małopolski, wypracowaną w ostatnich latach." - powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy na Polskę.

Zaletą portu lotniczego w Dusseldorfie jest krótki czas potrzebny na przesiadkę Na trasach obsługiwanych przez linie lotnicze Lufthansa może on wynosić zaledwie 35 minut. Ponadto klientom Lufthansy oferowane jest specjalne stanowisko odprawy dla klasy pierwszej, a także nowoczesne saloniki Lufthansa Senator i Business Class, dzięki którym pobyt na lotnisku w Dusseldorfie jest bardziej komfortowy. Dusseldorf, centrum regionu gospodarczego Renu i Zagłębia Ruhry należy do najgęściej zaludnionych obszarów w Niemczech. Miasto znane jest jako międzynarodowe centrum biznesu i finansów, gdzie swoje siedziby posiada wiele wiodących firm, szczególnie w branży modowej, komunikacyjnej i reklamowej.

Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem lotniczym obecnym w Polsce. Wraz z nowym rozkładem lotów zaoferuje ponad 230 połączeń między Polską i Niemcami.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: