Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Lufthansa uruchomiła loty z Poznania do Dusseldorfu

2012-03-25 Lufthansa uruchomiła loty z Poznania do Dusseldorfu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dnia 25 marca 2012 roku Lufthansa zainaugurowała nowe połączenie na trasie Poznań Ławica (POZ) - Dusseldorf (DUS).

Połączenie jest wykonywane samolotami typu CRJ 700 zabierającymi na pokład do 70 osób w klasie biznes i ekonomicznej. Obsługują one trasę zgodnie z następującym rozkładem:

  • wylot z Dusseldorfu o godzinie 11:00, przylot do Poznania o godzinie 12:30,
  • wylot z Poznania o godzinie 13:05, przylot do Dusseldorfu o godzinie 14:35.


Samolot CRJ 700

Uruchamiając nową trasę, Lufthansa przewiezie dodatkowo, pomiędzy Poznaniem a Dusseldorfem, nawet ponad 800 pasażerów tygodniowo.

Poznań będzie teraz połączony z trzema niemieckimi miastami aż 27 bezpośrednimi lotami Lufthansy w tygodniu. Oferta przewoźnika obejmowała dotychczas codzienne rejsy do Frankfurtu oraz Monachium. Wprowadzenie nowego połączenia oznacza dla polskich pasażerów nie tylko możliwość szybkiego i bezpośredniego dostępu do jednego z najważniejszych niemieckich miast, ale także do 50 innych portów lotniczych w Niemczech, Europie i Ameryce Północnej, dokąd z tego lotniska Lufthansa lata u wspólnie z partnerami.

"Jesteśmy dumni, że możemy umacniać naszą pozycję w Poznaniu. Polska ma dla Lufthansy priorytetowe znaczenie, będąc jednym z krajów, w których nasza oferta rośnie ponad proporcjonalnie." - powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Dusseldorf położony jest w centrum regionu gospodarczego Nadrenii i Zagłębia Ruhry. Działa tam ponad 100 000 przedsiębiorstw, w tym 5 000 firm międzynarodowych. Każdego roku w Dusseldorfie organizuje się także ponad 40 imprez targowych o zasięgu międzynarodowym.

Bilet w obie strony będzie dostępny w cenie już od 399 zł (zawiera wszystkie podatki i opłaty). Przewidywany czas lotu to 1 godz. i 30 minut.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: