Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines wstrzymują loty do Chin

2020-01-29 Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines wstrzymują loty do Chin

Z powodu koronowirusa linie lotnicze z Grupy Lufthansa zawieszają wszystkie loty do kontynentalnych Chin.

"Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników jest najwyższym priorytetem dla Grupy Lufthansa. Po dokładnym zbadaniu wszystkich dostępnych obecnie informacji na temat koronowirusa, Lufthansa Group podjęła decyzję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym do 9 lutego lotów Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines do/z Chin kontynentalnych. Ponadto do końca lutego zawieszono przyjmowanie rezerwacji na loty do/z Chin kontynentalnych." - przeczytać można w oświadczeniu przewoźnika.

Pasażerowie posiadający bilet wystawiony przed dniem 23 stycznia lub w dniu 23 stycznia na lot do/z Chin kontynentalnych w okresie od 24 stycznia do 29 lutego mają możliwość jednorazowej bezpłatnej zmiany rezerwacji na lot na pierwotnej trasie lub anulowania podróży. Dotyczy to pasażerów posiadających bilet wystawiony przez Lufthansę, SWISS lub Austrian Airlines oraz lotów o numerze lotu LH, LX lub OS. Nowa podróż musi odbyć się najpóźniej do 30 września 2020 roku.

Linie Grupy Lufthansy oferują w sumie 54 regularne cotygodniowe połączenia z Niemiec, Szwajcarii i Austrii do Chin kontynentalnych. Miejscami docelowymi są Nangjing, Pekin, Szanghaj, Shenyang i Qingdao.


Oryginalny komunikat Lufthansy

Loty do/z Hongkongu będą kontynuowane zgodnie z planem. Linie lotnicze Lufthansa Group oferują również 19 połączeń tygodniowo do Hongkongu.

Więcej szczegółów na stronie Lufthansy.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: