Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Fabryka Tesli powstanie pod Berlinem

2019-11-13 Fabryka Tesli powstanie pod Berlinem

Pod Berlinem amerykańska Tesla produkować będzie samochody elektryczne oraz akumulatory do nich.


Fabryka Tesli powstanie pod Berlinem, niedaleko granicy z Polską (grafika: Tesla)

Fabryka powstać ma w pobliżu nie uruchomionego jeszcze lotniska Berlin Brandenburg (BER) na południowy-wschód od Berlina. Według odniesień gazety Tagesspiegel dokładna wybrana lokalizacja to teren przemysłowy w Grünheide (Mark) w landzie Brandenburgia. Niedawno miejsce to zabiegało o lokalizację fabryki BMW, która ostatecznie zdecydowała się na Lipsk.

Teren ten leży przy autostradowej obwodnicy Berlina (Berliner Ring A10) i przy linii kolejowej Berlin - Frankfurt nad Odrą prowadzącą do Polski.

Budowę nowej fabryki kosztował ma około 4 mld euro. Prace budowlane rozpocząć się mają w pierwszym kwartale 2020 roku, produkcja ma się rozpocząć do końca 2021 roku. Mówi się o 7-10 tys. nowych miejsc pracy. Dodatkowo w samym w Berlinie powstać ma centrum projektowe.

W Europie Tesla zmontowała do tej pory najdroższe modele S i X w Holandii. Elon Musk jednak wielokrotnie podkreślał, że przyszłość firmy widzi przede wszystkim w Modelu 3 (auto klasy średniej) i Y (SUV). To właśnie one produkowane mają być pod Berlinem.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: