Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Dodatkowy większy samolot i lot na trasie Wrocław - Frankfurt

2013-11-14 Dodatkowy większy samolot i lot na trasie Wrocław - Frankfurt

Lufthansa rozpoczęła latać większymi samolotami na trasie Wrocław Strachowice (WRO) - Frankfurt (FRA). Dodatkowo na wiosnę 2014 roku uruchomiony zostanie dodatkowy rejs na trasie.


Frankfurt jest obok Monachium głównym hubem przesiadkowym przewoźnika (grafika: Ingrid Friedl, Lufthansa)

Wraz z zimowym rozkładem lotów 2013/14 trasa Wrocław - Frankfurt obsługiwana jest większym samolotem. 70-osobowy samolot pasażerski CRJ 700, który niejedkonkrotnie miał obłożenie niemal 100%, zastąpi większy 100-osobowy Embraer. Dzięki temu liczba oferowanych miejsc w zimowym rozkładzie połączeń Lufthansy zwiększyła się o 20%.

"W 2012 roku przewieźliśmy z Wrocławia ponad 132 tys. pasażerów. W 2013 liczba osób podróżujących na pokładach Lufthansy z Dolnego Śląska rośnie w satysfakcjonującym tempie. Nasz udział w rynku wśród przewoźników tradycyjnych w regionie wynosi ok. 50%. Polska jest priorytetowym rynkiem dla Lufthansy. To jeden z niewielu krajów w Europie, gdzie nasze możliwości będą zwiększane proporcjonalnie w 2014 roku." - powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Od letniego planu lotów 2014 roku Lufthansa wprowadzi dodatkowy poranny rejs między Wrocławiem i Frankfurtem, który obsługiwany będzie codziennie. Wprowadzi także jeszcze większe samoloty.

Lufthansa oferuje z wrocławskiego lotniska 3 połączenia oferując loty do Düsseldorfu, Frankfurtu i Monachium. W sezonie letnim 2014 niemiecki przewoźnik będzie oferował we Wrocławiu 30 rejsów tygodniowo.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: