Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > Deutsche Bahn uruchamia autobus między Berlinem i Katowicami

2013-04-09 Deutsche Bahn uruchamia autobus między Berlinem i Katowicami

W poniedziałek 15 kwietnia 2013 roku niemieckie koleje Deutsche Bahn (DB) uruchomią bezpośrednie połączenie autobusowe IC Bus na trasie Berlin - Wrocław - Katowice - Kraków.

IC Bus może tylko zabierać pasażerów w komunikacji międzynarodowej. Oznacza to innymi słowy, że nie można nim przejechać wyłącznie na polskim odcinku.

Autobusy IC Bus wyposażone są klimatyzację, duże przestrzenie na nogi i toaletę. Na pokładzie serwowane są także przekąski i napoje.

Bilety autobusowe bez karty BahnCard na nową trasę kosztują od 29 euro. Z kartą w ofercie Europa-Special bilety autobusowe kosztują od 21,75 euro.

Połączenie autobusowe jest zintegrowane z siecią połączeń kolejowych Deutsche Bahn (DB) z Berlina. W Berlinie autobus zatrzymuje się przy głównym dworcu kolejowym Berlin Hauptbahnhof (przystanek Europaplatz).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: