Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > BMI Regional zapowiada loty z Lublina do Monachium

2017-01-23 BMI Regional zapowiada loty z Lublina do Monachium

BMI Regional zapowiedział otwarcie nowej trasy Lublin Świdnik (LUZ) - Monachium (MUC).

Loty na trasie Lublin Świdnik (LUZ) - Monachium (MUC) odbywać się będą od 27 marca 2017 roku. Połączenie obsługiwane bedzie przez linie BMI Regional, partnera linii Lufthansa. Dzięki temu pasażerowie będą mogli na jednym bilecie podróżować z Lublina przez Monachium do ponad 100 miast w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Połączenie będzie obsługiwane (codziennie) samolotami Embraer ERJ 145, zabierającymi na pokład 49 pasażerów. Rozkład lotów jest dostosowany do porannej i popołudniowej fali przesiadkowej lotniska w Monachium.

"To bardzo ważny dzień dla naszego lotniska, ale przede wszystkim dla Lublina i regionu. Po kilkumiesięcznej przerwie odzyskujemy połączenie z dużym portem przesiadkowym sojuszu Star Alliance, dając możliwość dotarcia do Lublina codziennie praktycznie z każdego zakątka Europy i wielu miejsc na świecie. Jest to połączenie nad którym pracowaliśmy przez wiele miesięcy: początkowo jako uzupełnienie serwisu Lufthansy do Frankfurtu, które później, wraz z naszymi partnerami z BMI Regional, zaplanowaliśmy jako całkowicie nowy, lepszy produkt." - powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes lublińskiego lotniska.

"Lublin będzie pierwszym polskim lotniskiem w naszej siatce połączeń. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie tej trasy ze względu na rozpoznanie potencjału ze strony przedsiębiorstw w regionie oraz z uwagi na fakt, że jesteśmy partnerem linii Lufthansa, dzięki czemu nasi pasażerowie mają możliwość skorzystania z ponad 200 połączeń międzynarodowych przez lotnisko w Monachium." - powiedział Jochen Schnadt, dyrektor handlowy BMI Regional.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: