Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > airberlin uruchomił loty z Warszawy do Berlina

2013-03-23 airberlin uruchomił loty z Warszawy do Berlina

Po kilku latach przerwy airberlin wraca z trasą lotniczą między stolicą Polski i Niemiec.

Wiele lat temu airberlin latał już na tej trasie, jednakże bardzo krótko. Loty odbywały się zaledwie od czerwca 2004 do początku 2005 roku. Potem zrezygnował on z trasy.

Ponowienie lotów między stolicą Niemiec i Polski rozpoczęło się w sobotę, 23 marca 2013 roku.

"Cieszymy się na pasażerów, którzy od dzisiaj będą latać linią Air Berlin z Berlina do Warszawy i z powrotem. Oferując do trzech lotów dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej ofercie lotów pomiędzy Berlinem a Warszawą. Loty te są optymalnie włączone w naszą sieć połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne loty łączone w naszej europejskiej i światowej sieci połączeń. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy jest wynikiem poprawy wydajności naszej sieci połączeń, której strategicznej przebudowy dokonaliśmy w 2013 roku. Polska jest przy tym ważnym rynkiem." - powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin.

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Berlin Tegel (TXL) odbywają w dni powszednie 3 razy dziennie. W soboty odbywają się dwa rejsy, a w niedzielę jeden.

Na trasie pasażerowie podróżują samolotami turbośmigłowymi typu Bombardier Q400.


Bombardier Q400 w barwach airberlin (grafika: airberlin)

"Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej. Bardzo cieszę się z wprowadzenia nowego połączenia lotniczego na tej trasie. Jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyniesie korzyści zarówno Warszawie, jak i Berlinowi i przyczyni się do pogłębienia niemiecko-polskiego partnerstwa." - powiedział Jerzy Margański, ambasador w Niemczech.

Na trasie airberlin konkurował będzie z polskimi liniami LOT.

Warszawa jest po Krakowie i Gdańsku 3 miastem w Polsce posiadające bezpośrednim połączenie airberlin z Berlinem.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: