Nowości  Kraje niemieckojęzyczne  Atrakcje  Noclegi    
 


Kraje niemieckojęzyczne > AfD chce wybudować płot z Polską

2015-10-20 AfD chce wybudować płot z Polską

Niemiecka partia AfD (Alternatywa dla Niemiec) ograniczyć chce napływ imigrantów przez... budowę płotu na granicy z Polską.


(grafika: AfD)

"Płot graniczy, także na naszej granicy z Polską, to sposób by przynajmniej kontrolować i ograniczać napływ obcych." - powiedział Alexander Gauland.

Dr. Alexander Gauland to przewodniczący frakcji AfD w Brandenburgii, landzie który niczym obwarzanek leży wokół Berlina i jednocześnie graniczy na wschodzie z Polską.

W swojej wypowiedzi nawiązał on do oświadczenia przewodniczącego Niemieckiego Związku Zawodowego Policji (DPolG) Rainera Wendta, który opowiedział się za budową ogrodzenia na granicy z Austrią. Płot taki miały ograniczyć napływ uchodzców do Niemiec.

"Jeśli chcemy przeprowadzić kontrole graniczne na poważnie, musimy zbudować ogrodzenie wzdłuż granicy niemieckiej." - powiedział Wendt gazecie "Welt am Sonntag".

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeNiemieckojęzyczne.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie za darmo.

Kraje niemieckojęzyczne na serwisach społecznościowych: